W dniu 7 listopada 2014 roku w Goreniu Dużym na terenie przyległym do Zielonej Szkoły odbyły się XXI Powiatowe Biegi Przełajowe organizowane z okazji Święta Niepodległości.
Organizatorami zawodów byli:
– Urząd Gminy Baruchowo,

– Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Baruchowie,

– Sklep Sportowy „ANIA” we Włocławku.

Wyniki indywidualne w poszczególnych kategoriach wiekowych – Szkoły Podstawowe:
Dziewczęta II klasa i młodsze – dystans około 250 m.

1) Pawlak Julia – SP Baruchowo;

2) Spychalska Urszula – SP Baruchowo;

3) Ogińska Malwina – SP Baruchowo.

Chłopcy II klasa i młodsi – dystans około 250 m.

1) Bednarek Filip – SP Choceń;

2) Filipiak Jakub – SP Choceń;

3) Kowalewski Adrian – SP Nasiegniewo.

Dziewczęta III-IV klasa – dystans około 400 m.

1) Wichlińska Weronika – SP Baruchowo;

2) Kwiatkowska Karolina – SP Choceń;

3) Złowodzka Roksana – SP Nasiegniewo.

Chłopcy III-IV klasa – dystans około 600 m.

1) Dybowski Szymon – SP Baruchowo;

2) Żelski Damian – SP Choceń;

3) Orzechowski Mateusz – SP  Nasiegniewo.

Dziewczęta V-VI klasa – dystans około 600 m.

1) Janulewska Marta – SP Baruchowo;

2) Filipska Karolina – SP Baruchowo;

3) Urbańska Wiktoria – SP Baruchowo.

Chłopcy V-VI klasa – dystans około 800 m.

1) Zawalski Daniel – SP Choceń Baruchowo;

2) Jaśkiewicz Bartłomiej – SP  Choceń;

3) Stanisławski Adam – SP Baruchowo.

Wyniki indywidualne w poszczególnych kategoriach wiekowych – Gimnazja:

Dziewczęta I-II klasa Gimnazjum – dystans około 800 m.

1) Skowrońska Marta – Gimnazjum Baruchowo;

2) Jakubowska Sara –  Gimnazjum Choceń;

3) Chilińska Klaudia – Gimnazjum Nasiegniewo.

Chłopcy I-II Gimnazjum – dystans około 1000 m.

1) Lewandowski Damian – Gimnazjum Nasiegniewo;

2) Dróżdż Marek – Gimnazjum Baruchowo;

3) Wiśniewski Dominik – Gimnazjum Baruchowo.

Dziewczęta III Klasa Gimnazjum – dystans około 1000 m.

1) Zakrzewska Magdalena – Gimnazjum Nasiegniewo;

2) Grzybowska Aleksandra – Gimnazjum Nasiegniewo;

3) Zimna Malwina – Gimnazjum Baruchowo.

Chłopcy III klasa Gimnazjum – dystans około 1200 m.

1) Janulewski Michał – Gimnazjum Baruchowo;

2) Sarzyński Damian – Gimnazjum Baruchowo;

3) Pietrzak Kacper – Gimnazjum Nasiegniewo.

 

Najmłodsza zawodniczka – Słomska Hanna  SP Baruchowo.

Najmłodszy zawodnik – Śmiałowicz Wojciech SP Nasiegniewo

 

Nagrody pocieszenia (dresy) dla losowo wybranych zawodników otrzymali:

–  Pawłowska Karolina – Choceń,

–  Bryliński Maciej – Baruchowo,

–  Sobierajski Piotr – Nasiegniewo.

Klasyfikacja zespołowa – szkoły podstawowe.

1) Baruchowo – 349 pkt;

2) Choceń – 174 pkt;

3) Nasiegniewo – 121 pkt.

Klasyfikacja zespołowa – gimnazja.

1) Baruchowo – 237 pkt;

2) Nasiegniewo – 110 pkt;

3) Fabianki – 31 pkt.
Tradycyjnie dla uczestników biegów, sędziów oraz zaproszonych gości organizatorzy zapewnili smaczną grochówkę, którą przygotowały Panie z Zielonej Szkoły.

Nagrody zespołowe: puchary oraz nagrody indywidualne dla uczestników zawodów ufundował Pan Stanisław Sadowski Wójt Gminy Baruchowo, medale i nagrody pocieszenia ufundował  Pan Grzegorz  Tomasik właściciel sklepu sportowego „Ania” we Włocławku. Nagrody dla najmłodszych uczestników zawodów ufundował Pan Marian Maślanka właściciel firmy „Pożmas” w Świątkowicach.

Organizatorzy dziękują młodzieży za tak liczny udział w zawodach, sponsorom za ufundowanie nagród oraz sędziom i wszystkim innym osobom, które pomogły w przygotowaniu i organizacji tegorocznych biegów.

[Not a valid template]