Kto nie był, niech żałuje!
Tak w skrócie można opisać  wyjątkowe święto staropolskiej tradycji rękodzielniczej i najlepszej polskiej kuchni.
Jak co roku od 16 lat 3 kwietnia w Lubrańcu można było podziwiać Powiatową Wystawę „Stoły Wielkanocne na Kujawach”. W sali Zespołu Szkół swoje stoiska wystawiło 37 wystawców z 13. miast i gmin powiatu włocławskiego. Nie zabrakło również tam Zielonej Szkoły w Goreniu Dużym. Wystawa miała na celu przybliżyć historię tradycyjnych potraw wielkanocnych oraz propagowanie zwyczajów regionalnych związanych ze świętami Wielkiej Nocy. Na stole Zielonej Szkoły było bogato i kolorowo. Prym wiodły dania i potrawy znane od pokoleń, ale i kulinarne nowości. Na stole nie zabrakło żurku kujawskiego, jaj pod różną postacią, sałatek, mięs i wędlin oraz ciast i wypieków cukierniczych takich jak królik wielkanocny, zajączki z babeczek, mazurki itp. które przygotowały kucharki pracujące w Zielonej Szkole. Panie z wielkim zapałem i radością przygotowywały świąteczne potrawy ponieważ gotowanie to ich pasja. Przebywanie w kuchni sprawia im radość i przyjemność, są dumne ze swoich potraw.