Po około rocznym oczekiwaniu w Zielonej Szkole odbyły się pierwsze zajęcia z lepienia gliny. Uczestnikami tych nowych zajęć byli uczniowie klasy trzeciej szkoły podstawowej oraz grupa gimnazjalistów. Wśród uczestników były osoby wyjątkowo uzdolnione i te mniej zdolne, bardzo ambitne i mniej ambitne, ale wszyscy bardzo się starali i włożyli sporo pracy oraz własnej inwencji twórczej i pomysłów, aby uzyskać jak najlepszy efekt końcowy.

Przygoda z gliną przyniosła wszystkim dużo radości, a spotkanie na warsztatach przebiegło w wyjątkowo sympatycznej i przyjaznej atmosferze. Zajęcia będą odbywały się cyklicznie, na  życzenie grup zainteresowanych tą twórczą i manualną formą urozmaicenia i wzbogacenia wyobraźni nie tylko najmłodszych ale także uczniów gimnazjów.