W sobotnie popołudnie 16.01.2016r. na terenie Zielonej Szkoły w Goreniu odbyło się po raz kolejny spotkanie pod nazwą „Sobota dla Rodziny”. Organizatorami tej wyjątkowej imprezy było Stowarzyszenie dla Pokoleń RODZINA z Baruchowa i Klub Suzuki Polska, a uczestnikami były dzieci i ich opiekunowie z gminy Baruchowo, współpracujący z miejscowym GOPS. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 14-j, od pokazów przez Powiatową Straż Pożarną z Włocławka, tj. ugaszenia płonącego samochodu, rozcinania go celem wydostania ze środka pasażerów. Uczestnicy mogli dokładnie obejrzeć wyposażenie, które znajduje się w wozie strażackim wyjeżdżającym do akcji ratowniczo – gaśniczych.
Ok. godz. 14.30 odbył się kolejny pokaz. Tym razem z pomocą uczestniczących dzieci, swoje sztuczki zaprezentował zaproszony MAGIK. Było to nietuzinkowe i bardzo ciekawe spotkanie.
Następnie dzieci uczestniczyły w różnych konkursach, quizach i zabawach manualnych i ruchowych. Po pewnym czasie pojawił się Św. Mikołaj, który uczestnikom do 7-go roku życia rozdał upominki i słodycze, a starszym słodycze oraz vouchery: jeden na wyjazd do aquaparku w Kutnie, drugi do Planetarium w Toruniu (Fundatorem biletów wstępu jest klub Suzuki Polska, natomiast dojazd do tych miejsc opłacony zostanie przez Pana wójta gminy Baruchowo).
Nie obyło się bez różnorodnych tańców i pląsów, nawet tych bardziej dorosłych uczestników. Spotkaniu towarzyszyła muzyka na żywo w wykonaniu zespołu „Kanon”. Wszystkim uczestnikom „Soboty dla rodziny” udzielił się wyjątkowy nastrój, wyśmienity humor i nieznikający uśmiech. Były to wspaniale spędzone wspólne chwile i niezapomniana atmosfera.
Była to pierwsza w tym roku akcja z kalendarza imprez zaplanowanych na 2016r. Stowarzyszenia dla Pokoleń RODZINA z Baruchowa z udziałem podopiecznych GOPS.

[Not a valid template]