W dniu 8 listopada 2013 roku w Goreniu Dużym odbyły się kolejne już XX Powiatowe Biegi Przełajowe organizowane z okazji Święta Niepodległości.
Organizatorami zawodów byli:
– Urząd Gminy w Baruchowie,
– Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Baruchowie,
– Sklep Sportowy „ANIA” we Włocławku.
W biegach uczestniczyło 320 zawodników. Tradycyjnie dla uczestników  biegów, sędziów oraz zaproszonych gości organizatorzy zapewnili smaczną grochówkę, którą przygotowały Panie z Zielonej Szkoły. Nagrody zespołowe – puchary oraz nagrody indywidualne  dla uczestników zawodów ufundował Pan Stanisław Sadowski Wójt Gminy Baruchowo, medale  ufundował  Pan  Grzegorz Tomasik właściciel sklepu sportowego „Ania” we Włocławku. Nagrody dla najmłodszych uczestników zawodów ufundował Pan Marian Maślanka właściciel firmy „Pożmas” Organizatorzy dziękują młodzieży za tak liczny udział w zawodach, sponsorom za ufundowanie nagród oraz sędziom i wszystkim innym osobom, które pomogły w przygotowaniu i organizacji tegorocznych biegów.
Wyniki indywidualne w poszczególnych kategoriach wiekowych – Szkoły Podstawowe:
Dziewczęta II klasa i młodsze – dystans około 250 m.
1. Suchomska Justyna – SP Baruchowo
2.Pawłowska Karolina – SP Choceń
3.Pawlak Julia – SP Baruchowo
Chłopcy II klasa i młodsi – dystans około 250 m.
1.Podgórski Bartosz – SP Choceń
2.Michalski Kacper – SP Choceń
3.Pradun Adam – SP Choceń
Dziewczęta III-IV klasa – dystans około 400 m.
1.Politowska Wiktoria – SP Choceń
2Janulewska Marta – SP Baruchowo
3.Seklecka Wiktoria – SP Choceń
Chłopcy III-IV klasa – dystans około 600 m.
1.Mikołajczewski Bartosz – SP Choceń
2.Stasiak Patryk – SP Baruchowo
3.Pawlak Adam – SP Baruchowo
Dziewczęta V-VI klasa – dystans około 600 m.
1.Jakubowska Sara – SP Choceń
2.Podgóska Weronika – SP Smólnik
3.Stasińska Oliwia – SP Smólnik
Chłopcy V-VI klasa – dystans około 800 m.
1.Goździecki Bartłomiej – SP Choceń
2. Wiśniewski Dominik – SP  Baruchowo
3. Koziński Miłosz – SP Choceń
Wyniki indywidualne w poszczególnych kategoriach wiekowych – Gimnazja:
Dziewczęta I-II klasa Gimnazjum – dystans około 800 m.
1. Skowrońska Marta – Gimnazjum Baruchowo
2. Chilińska Klaudia –  Gimnazjum Nasiegniewo
3. Wiśniewska Klaudia – Gimnazjum Baruchowo
Chłopcy I-II Gimnazjum – dystans około 1000 m.
1.Pietrzak Kacper – Gimnazjum Nasiegniewo
2.Sarzyński Damian – Gimnazjum Baruchowo
3.Zieliński Mateusz – Gimnazjum Baruchowo
Dziewczęta III Klasa Gimnazjum – dystans około 1000 m .
1.Szczepańska Weronika – Gimnazjum Baruchowo
2. Wojciechowska Aleksandra – Gimnazjum Smólnik
3. Ciesielska Angelika – Gimnazjum Choceń
Chłopcy III klasa Gimnazjum – dystans około 1200 m.
1.Rosiński Przemysław – Gimnazjum Baruchowo
2.Nowak Arkadiusz – Gimnazjum Nasiegniewo
3. Rosiński Radosław – Gimnazjum Baruchowo
Najmłodsza Zawodniczka rocznik 2007
– Kosowska Susana SP Fabianki
Najmłodszy Zawodnik rocznik 2007
– Kaczmarek Szymon SP Baruchowo
Klasyfikacja zespołowa – szkoły podstawowe:
1. Baruchowo – 415 pkt,
2. Choceń – 277 pkt,
3. Nasiegniewo – 123 pkt.
Klasyfikacja zespołowa – gimnazja
1. Baruchowo – 260 pkt,
2. Choceń – 166 pkt,
3. Fabianki – 91 pkt.