Zakupione w miesiącu styczniu tego roku kuce i bryczka, ze względu na brak pomieszczenia przebywały poza naszą Szkołą. Od 01.05.2015r. zamieszkały w nowo wybudowanej stajni na terenie Zielonej Szkoły w Goreniu. Nie tylko można je oglądać ale także skorzystać z oprowadzanki w siodle na mniejszym kucu, jak również przejażdżki 6- cio osobową mini bryczką. Kuce są bardzo spokojne i mają doświadczenie w zaprzęgu i obcowaniu z ludźmi. Pomysłodawcą zakupu kucy, bryczki oraz budowy nowej stajni dla nich jest Wójt Gminy Baruchowo Pan Stanisław Sadowski. Jest to kolejny innowacyjny pomysł Pana Wójta i racjonalizatorska atrakcja wprowadzona w Zielonej Szkole. Zapraszamy najmłodszych indywidualnie wraz rodzicami bądź opiekunami oraz grupy zorganizowane na szereg znajdujących się tu nowości i przyjemności w bardzo ciekawie zagospodarowanym terenie przyrodniczo – rekreacyjnym wokół Zielonej Szkoły.

[Not a valid template]