Tegoroczny trzeci rajd rowerowy z ,,Zieloną Kolejką i Bryczką” rozpoczął się i zakończył w Zielonej Szkole w Goreniu Dużym w sobotę 18 lipca. Rajd organizowany przez Wójta Gminy Baruchowo Pana Stanisława Sadowskiego oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Baruchowie cieszy się coraz większą popularnością. Udział w nim wzięła rekordowa liczba uczestników, bo ponad 200 cyklistów, wśród których byli nie tylko mieszkańcy Gminy Baruchowo, ale także mieszkańcy gmin sąsiednich.

 

Rajd na stałe wpisał się w kalendarz imprez organizowanych przez GOKSiR wspieranych przez Samorząd Gminy Baruchowo oraz lokalnych sponsorów, którymi w tym roku zostali: Bank Spółdzielczy w Kowalu na czele z Panią Prezes Haliną Radziejewską, PPHU Matro Roman Tomaszewski ze Skrzynek, PHU WALDI Handel Artykułami Przemysłowymi Waldemar Białkowski z Baruchowa, Sklep spożywczy STOKROTKA Ewa Wilińskia oraz Pani Maria Krajewska z Placówki Pocztowej w Baruchowie. W rajdzie wzięli udział także przedstawiciele Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz Nadleśnictwa Włocławek.

W tym roku niesamowitą atrakcją Familijnego Rajdu Rowerowego była bryczka, którą ciągnęły dwa małe koniki – kucyki. Na końcu rajdu jechała zielona turystyczna kolejka, która wiozła tych, którzy z różnych względów nie mogli wsiąść na rower. Uczestnicy rajdu pokonali w sumie trasę liczącą 33 km. Na trasie rajdu zorganizowano dwa postoje wraz z poczęstunkiem: pierwszy w Świetlicy Wiejskiej w Zawadzie Piaski, gdzie uczestnicy mogli skosztować potraw kuchni kujawskiej oraz drugi przy Świetlicy Wiejskiej w Grodnie, gdzie na uczestników zorganizowano ognisko z kiełbaskami. W Zielonej Szkole w Goreniu Dużym uczestnicy mogli skosztować przepyszną grochówkę. Serdeczne podziękowania należą si Paniom z Klubu Kobiet Aktywnych z Zawady Piaski, Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Grodna oraz Paniom z Zielonej Szkoły, które przygotowały poczęstunki. Organizatorzy zapewnili komfortowe tempo trasy i dbali o bezpieczeństwo uczestników. Specjalne służby w odpowiednich pojazdach czuwały nad bezpieczeństwem rajdu.

Uczestnicy III Familijnego Rajdu Rowerowego z Zieloną Kolejką mieli okazję nie tylko ciekawie spędzić czas, ale także wygrać atrakcyjne nagrody. Wśród wszystkich uczestników rozlosowano dwa rowery ufundowane przez głównych sponsorów rajdu: Bank Spółdzielczy w Kowalu oraz PPHU Matro Romana Tomaszewskiego ze Skrzynek. Rowery otrzymali: Pani Woźniak Emilia oraz Pan Sakowski Jacek. Statuetki oraz nagrody otrzymali także najstarszy i najmłodszy uczestnik rajdu. Najmłodszym uczestnikiem rajdu został 3,5 letni Antoś Krajewski ze Skrzynek, a seniorką rajdu 77-letnia Anna Mikołajewska z Dębniaków. W świetlicy wiejskiej w Grodnie przeprowadzono konkurs na nadanie imienia kangurom, które przyszły w tym roku na świat w Mini Zoo. Liczniki rowerowe wygrały: Wiktoria Pawlak oraz Wiktoria Rozworska. Organizatorzy przeprowadzili również konkurs dla dzieci i młodzieży z wiedzy o Zielonej Szkole i Gminie Baruchowo, w którym główną nagrodą była hulajnoga, którą zdobyła Zawalska Natalia. Pozostali uczestnicy turnieju otrzymali cenne nagrody rzeczowe.

Wszyscy uczestnicy byli pod wrażeniem, nie tylko przedsięwzięcia realizowanego na terenie gminy Baruchowo, ale i trasy zaproponowanej przez organizatorów. Serdecznie zapraszamy za rok na IV Familijny Rajd Rowerowy z Zieloną Kolejką.

[Not a valid template]