W dniu 12.03.2015r. gościliśmy turystów z Hiszpanii ze szkół ponad gimnazjalnych i studentów będących w Polsce na wymianie międzynarodowej. Głównym celem tej wizyty było przedstawienie naszej placówki pod kątem ekologiczno-przyrodniczym. Goście zwiedzili część noclegową dla grup zorganizowanych zlokalizowaną na parterze, jak również pokoje części hotelowej na piętrze budynku głównego. Następnie oglądali oddany w ubiegłym roku budynek „ Kujawskiej Fabryki Sztuki”, którym byli oczarowani. Bardzo podobał się kominek w kształcie drzewa dębu a także piec do wypieku chleba. Nie obyło się bez zwiedzania mini zoo i obejrzenia znajdujących się w nim zwierząt i ptaków. Zwrócili także uwagę na nowe, już istniejące, i te w trakcie budowy okazałe budowle drewniane. Po spacerze w plenerze zaprosiliśmy uczestników wycieczki na rozgrzewającą herbatę i poczęstunek na słodko. W Sali głównej Zielonej Szkoły przy rozpalonym kominku czas upłynął w bardzo sympatycznej i niezapomnianej atmosferze.

Podziękowań i miłych gestów ze strony Hiszpanów nie było końca.

[Not a valid template]