W tym roku eliminacje odbyły się w Zielonej Szkole w Goreniu Dużym. W eliminacjach wzięło udział 57 uczniów w trzech kategoriach: szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna. Wszyscy musieli się zmierzyć z testem składającym się z 30 pytań. Na szczególne uznanie zasługuje fakt, że poziom wiedzy uczestników był na bardzo wysokim poziomie.  Podczas wizyty w Zielonej Szkole uczestnicy mogli korzystać z wielu atrakcji, dowiedzieć się o wielu walorach przyrodniczych naszego regionu, skorzystać z przejażdżki Zieloną Kolejką po okolicy oraz zobaczyć pokaz sztuk walki i samoobrony przygotowany, który został przygotowany przez Academy Martial Arts – sekcja Wilkowice, prowadzonej przez Daniela Tobjasza. Zdobywcy pierwszych miejsc w każdej kategorii wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich   w Bydgoszczy 29.04.2014r.
I miejsce szkoła podstawowa
Małgorzata Justyńska – Zespół Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim
Miejsce II w kategorii szkół podstawowych zdobył Jakub Jóźwiak – Grabkowo, natomiast III miejsce zdobyła Julia Góralska ze szkoły podstawowej w Kaliskach.
I miejsce gimnazjum
Patryk  Pajor – Grabkowo
Miejsce II wśród uczniów klas gimnazjalnych zdobyła Monika Rogowska – Samorządowy Zespół Placówek Oświatowych w Chodczu, natomiast III miejsce Maria Kamińska z Zespołu Szkół w Lubrańcu.
I  miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych
Marcin Antosiewicz – Zespół Szkół Samochodowych we Włocławku
Miejsce II zdobył Mikołaj Łuczak z Liceum im. Ziemi Kujawskie we Włocławku, natomiast III miejsce zdobyła Elwira Janicka z Zespołu Szkół w Chodczu.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę w przebieg eliminacji:
– Urząd Gminy w Baruchowie,
– Starostwo Powiatowe we Włocławku,
– PPUH Bomilla
– Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP we Włocławku
– Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej we Włocławku
– pracownicy Zielonej Szkoły
– Academy Martial Arts – sekcja Wilkowice