W dniach 09-10.06.2015r.  Zielona szkoła w Goreniu za pośrednictwem  Gostynińsko Włocławskiego Parku Krajobrazowego gościła kilkanaście szkół podstawowych z województwa kujawsko-pomorskiego w ramach projektu przygotowanego przez Urząd Marszałkowski w Toruniu „Eko-Skrzat z przyrodą Pomorza i Kujaw za pan brat”. Plenerowe warsztaty prowadzili wykwalifikowani przewodnicy  – animatorzy zajęć posiadający bogate doświadczenie w dziedzinie edukacji przyrodniczej i ekologicznej. Zajęcia prowadzone były pod kontem tematyki proekologicznej i przybliżyły uczniom dziedzictwo przyrodnicze naszego województwa. Odbyło się wiele ciekawych, urozmaiconych konkursów o tematyce przyrodniczej, w których dzieci bardzo chętnie brały udział. Organizatorzy zapewnili wszystkim uczestnikom ciepły posiłek w postaci wyśmienitej grochówki i smacznych kiełbasek z grilla. Zapewniono dzieciom także owoce, napoje i kanapki. Pogoda w tych dniach była bardzo sprzyjająca, co niewątpliwie miało wpływ na dopisujące humory, wspaniałą atmosferę i niepowtarzalną zabawę.

[Not a valid template]