W minioną środę 01 czerwca na terenie Zielonej Szkoły w Goreniu Dużym Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Baruchowie wraz z Radą Rodziców oraz Zespołem Szkół w Baruchowie przygotował „Dzień Dziecka”. Podczas imprezy można było porozmawiać z przedstawicielami Nadleśnictwa Włocławek, Straży Pożarnej, Gostynińsko – Włocławskiego Parku Krajobrazowego, a także Centrum Edukacji Ekologicznej. Atrakcją dla wszystkich zgromadzonych była Zielona Kolejka, którą można było udać się na krótką przejażdżkę, a także wóz strażacki. Wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani posiłkiem. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania zarówno nauczycielom, jak i pracownikom GOKSiR – Zielonej Szkoły, a także OSP Świątkowice oraz Panu Ryszardowi Gontarkowi za pomoc w przygotowaniu niniejszej imprezy.