Teren Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego to około 40 tysięcy hektarów. Do Skansenu w Kłóbce mamy 20 kilometrów, a do Zalewu Włocławskiego ponad 20 kilometrów. Do wielu przepięknych miejsc nie jesteśmy w stanie dotrzeć na pieszo, czy nawet rowerem, dlatego też powstał pomysł „Zielonej Kolejki”, która zawiozłaby uczestników „Zielonej Szkoły” do najbardziej oddalonych miejsc cennych przyrodniczo czy kulturowo. Taka kolejka to bardzo atrakcyjny środek transportu dla uczniów czy turystów, ponieważ porusza się z niewielką prędkością a dodatkowo jej wagony są zadaszone więc można nią podróżować nawet w chłodne czy deszczowe dni. Dodatkowo wagony wyposażone są w specjalne nagłośnienie, tak aby w czasie podróży przewodnik mógł na bieżąco omawiać kolejne etapy podróży.

Zielona Kolejka składa się z lokomotywy i dwóch wagoników mogących pomieścić 48 osób. Dla grup organizowane są przejażdżki
czterema trasami wycieczkowymi, tj. trasa do skansenu w Kłóbce, trasa do przystani wodnej nad Zalewem Włocławskim, trasa po Gminie Baruchowo oraz trasa po terenie GWPK.

Od lipca do końca sierpnia w każdy weekend Kolejka wyrusza z Zielonej Szkoły i zabiera wszystkich chętnych na przejażdżkę nad Jezioro Skrzyneckie.

[Not a valid template]